MNK Fotex Junajted vs MNK Zagreb 92 15:1
Žganec Silvestar(x2), Benković Karlo(x2), Deban Filip(x4), Malarić Marin, Božić David(x2), Rog David, Kocijan Matija(x2), Šenkiš Matija

28.11.2018. Pripremne i prijateljske utakmice

Unutar lige
MNK Fotex Junajted vs MNK Petrinjčica 6:2
Žganec Silvestar, Pakšec Robert, Benković Karlo, Deban Filip(x2), Božić David
Kupnja dresa MNK Junajted
U webshopu tvrtke Fotex koja se brine za našu opremu možete naručiti i kupiti originalni dres MNK Junajted, u svim veličinama.

Junajted finalist Zimskog prvenstva Varaždina

I to smo dočekali! Nakon godina pokušavanja i frustrirajućih, katkad i šokantnih poraza svake godine u istoj fazi turnira, ¼ finalu, naša ekipa dogurala je do finala domaćeg nam turnira. Bio je ovo jedan zaista epski turnir, no krenimo redom.

Ždrijeb nas je spojio sa dvije odlične momčadi – Prijateljima iz Lepoglave, te zagrebačkom ekipom Autopraonica Zagrepčanka koja redovito nastupa u višim fazama jedne Kutije Šibica. Prije samog turnira nije mirisalo na dobro. Otkazala su nastup trojica ključnih igrača – Vedran Mesec i Nikola Šivak zbog ozljeda, te Mario Brlečić zbog zabrane igranja malog nogometa. Nekako smo se uspjeli pokrpati za turnir i dogovorili se da ćemo, bez obzira na sve, skupo prodati svoju kožu ma tko god stajao s suprotne strane.

U prvoj utakmici odmah teška, rovovska bitka protiv sjajnih Prijatelja. Ipak, pogocima Sajka i Šimeka otvorili smo turnir 2-0 pobjedom. U drugoj utakmici nam se otvorilo te smo puno lakše od očekivanja sa uvjerljivih 6-2 kući ispratili ekipu iz Zagreba. A zbog sustava takmičenja, u zadnjoj utakmici nam je trebala uvjerljiva pobjeda od 4 gola razlike nad drugoplasiranom ekipom iz skupine s kojom smo se križali – juniorima Fotexa – kako bi izborili direktan plasman u ¼ finala turnira. Svi koji igraju nogomet znaju koliko je teško igrati takve utakmice u kojima ganjaš određeni rezultat, pogotovo ako ne zabiješ dovoljno rano gol i ako se zbilja ne otvori i sve poklopi. Ovaj put, začudo, bilo je upravo tako! Hat-trick kapetana Roberta Malnara, te pogoci Sajka i Drožđeka za čistu 5-0 pobjedu.

A tada je došlo na red to po nas uvijek kritično četvrt-finale. O toj utakmici nećemo ni riječ, već u cijelosti prenosimo novinarski izvještaj te tekme:
Petak, 6. Siječnja 2017., bit će upamćen kao dan kad je odigrana najdramatičnija utakmica svih malonogometnih zimskih prvenstava Varaždina odigranih u Areni Varaždin!
Način na koji je jedini preostali varaždinski malonogometni sastav, aktualni prvak Hrvatske u mini nogometu Art metali Junajted, izborio svoje prvo polufinale i to u četvrtom pokušaju (tri puta su ispadali u četvrtzavršnici) dugo će se prepričavati.
Katastrofalno su „Ujedinjeni“ ušli u utakmicu, posebice u segmentu obrane. Vrlo dobra ekipa iz Donje Šemnice – Merkaš graditeljstvo Montažne kuće DLV – koja se proslavila izbacivanjem Automobila Lončar u osmini finala, znalački je iskoristila Junajtedove poklone u uvodu utakmice pa je već u 2. minuti Leljak zabio za 0:1, a onda je za svega pet minuta i vižljasti Korenić još jednu kontru okončao pogotkom za 0:2. Podsjetilo je to na način na koji su Prijatelji Pizzeria Easy izbacili Big Bang Team u osmini finala, kad su također zabili dečki iz Bednje slavnom Švigiru dva „na brzaka“ što sjajna zagrebačka škvadra više nije uspjela nadoknaditi (1:3). U ovoj je utakmici ipak Junajted uspio zabiti do poluvremena (Kokotec) pa se činilo da se stvari vraćaju na mjesto. Međutim, čim su Donjošemničani krenuli s centra nova nesmotrenost Junajtedove obrane i Korenić je zabio drugi puta, za velikih 3:1 Merkašovih protagonista na odmoru.
Napad za napadom nizali su u drugom poluvremenu varaždinski malonogometaši, prijetili sa svih strana i u 25. minuti golom Šimeka opet uhvatili priključak (2:3). Navalili su još žešće i pet minuta prije kraja drugog poluvremena jedan je oštar ubačaj s lijeve strane kapetan zagorskog predstavnika Kranjčec skrenuo u vlastitu mrežu – autogol za 3:3. Ostalo je tako – produžeci. Uz dodatni teret na leđima Junajteda, pet akumuliranih prekršaja koji se prenose iz drugog poluvremena (spram tek jednog Merkaša).

U četvrtoj minuti prvog produžetka novo vodstvo Merkaša, Dlesk je zabio za 3:4. I tad je tek krenula drama! U posljednjoj minuti tog prvog produžetka Dreven je kod izbacivanja lopte navodno zakoračio izvan šesterca i sudac Babić dosudio je šesti akumulirani prekršaj. Uslijedila je doslovno petminutna prepirka hoće li se udarac izvesti sa 6 ili 10 metara i mora li vratar Dreven stajati na crti ili smije izaći (što kod deseterca smije). Negodovanja na terenu, negodovanja na tribini, na kraju je Kantolić ipak izveo šesterac i zabio – 3:5. U međuvremenu je Babić isključio pričuvnog igrača Junajteda Vukovića, a do kraja tog prvog produžetka zbog grubog starta dao crveni (opravdano) i Simonu. Junajted je u drugi produžetak ušao sa sedam akumuliranih prekršaja, s dva pogotka zaostatka i s igračem manje još minutu i 27 sekundi.
I ipak, nisu se Varaždinci predali! S četvoricom u polju (i vratarom Drevenom) napadali su brojčano nadmoćniju ekipu Merkaš graditeljstva i dvije minute prije kraja opet se vratili u igru, Nikola Sajko zabio je za 4:5! Minutu i 10 sekundi prije kraja opet zabija Sajko – 5:5! I erupcija oduševljenja na tribinama, na kojima su i oni neutralni počeli navijati za „braveheart“ Junajted. Ostalo je 5:5, odluka je bila u – lutriji šesteraca.
Sreća mazi hrabre i pomazila je – Junajted. Prvi je udarac inače sjajnog Leljaka liznuo prečku – s gornje strane, Malnar je zabio za 6:5, prvo vodstvo Junajteda. Kantolić je u drugoj seriji izjednačio, Gluhak vratio prednost Junajtedu, Kranjčec u ključnoj trećoj zabio opet za 7:7, a onda je lopti prišao Sajko. Veliki Junajtedov junak četvrtfinala, s dva pogotka u drugom produžetku, još je jednom opalio jako, ali i precizno, Junajted je s konačnih 8:7 izborio polufinale!

Epska, epska utakmica. A u polu-finalu KLASIK varaždinske malonogometne scene, sudar dvije institucije – Junajteda i Črešnjeva! Evo i tog izvještaja:
I Art Metali Junajted i Črešnjevo su polufinale izborili u velikom stilu, s pet postignutih pogodaka. Črešnjevo je u četvrtzavršnici s visokih 5:1 isprašilo Prijatelje Pizzeriu Easy, uz četiri pogotka Saše Hojskog, Junajted pak je u "hitčkokovskom" trileru dostizao 1:3 do 3:3 pa od 3:5 do 5:5, s dva pogotka u zadnjih 100 sekundi drugog produžetka te prošao na penale. I Junajted je imao svojeg junaka četvrtfinala, Nikolu Sajka, strijelca dva zadnja pogotka u produžecima pa onda i ključnog penala. Kako su odigrali četvrtfinale, tako su nastavili i u polufinalu! I jedni i drugi! Ovoga puta je Junajted stigao do prednosti, u 10. minuti je sjajno po desnoj strani prošao Simon i zabio za 1:0, četiri minute kasnije pak je Sačer samo okrznuo glavom dugu Drevenovu loptu – 2:0! Ipak, Črešnjevo je ipak već do odmora izjednačilo, s dva gola u zadnjoj minuti, oba iz deseterca! Konačno smo na djelu vidjeli i vrhunsko suđenje, bez kalkulacija da li na malom semaforu pišu dva ili pet akumuliranih prekršaja. Dubravko Pavlić je školski odsudio, logično i inteligentno, bez "izmišljanja tople vode". Prekršaj je ocijenio prekršajom, na ekipi je da brine hoće li pripaziti na akumuliranje ili neće. Junajtedu se eto u zadnjih 60 sekundi prvog poluvremena dogodio šesti i sedmi faul, a junak Črešnjeva Saša Hojski oba je puta uspio iz deseterca "probiti" imenjaka mu Drevena i na odmor se otišlo s 2:2.
U nastavku opet čvrsto i s puno trke, sijevalo je na obje strane, s tim da je u međuvremenu Junajted pojačao Alen Gluhak, dojurivši s kumske obveze na krštenju djeteta Karla Šimeka kojeg jučer nije bilo u sastavu Junajteda (ali je zato Junajted bio dodatno pojačan Liberom i novomarofskim adutima Štorgom i Hasijom). I baš je "Aki" presudio Črešnjevu, pet minuta prije kraja; ubačenu loptu prihvatio je Gluhak na drugoj stativi i vrhom patike gurnuo loptu u mrežu vratara Slunjskog – 3:2! Nije to međutim bio kraj, završnica je bila preslika prvog poluvremena. Opet je Junajted skupio šest akumuliranih i 15 sekundi prije kraja Hojski je dobio i treću priliku za gol iz deseterca! Ovoga puta pobijedio je drugi Saša, Dreven, obranivši nogom i spriječivši novo poravnanje i odlazak u produžetke. Ostalo je 3:2, Junajted je s identičnim rezultatom kao i Centar Škudar izborio današnje finale!

Finale kao finale, izuzetno čvrsta utakmica, pa evo i kratkog izvještaja:
U velikom finalu gledali smo odličan nogomet, no ekipa Centra Škudar djelovala je nekako kompaktnije protiv varaždinskih haklera, Art Metali Junajted (Dreven, Šimek, Gluhak, Sačer), kojima su se i u finalu pridružili novomarofski hakleri Štorga i Hasija. Mlada ekipa Cetra Škudar već godinama igra zajedno, a Šlogaru, Vincelju, Rumbaku, u posljednjem dijelu turnira pridružio se i sjajni Petar Bočkaj, igrač Lokomotive. "Domaća" ekipa Junajteda rano je akumulirala prekrašaje, pa su tako već u 13. minuti imali pet prekršaja. Dvije minute kasnije i šesti prekršaj, kojeg Petar Bočkaj pretvara u gol. A potom i u 20. minuti, sedmi prekršaj, a Dreven ne može obraniti odličan Bočkajev udarac.
U nastavku igre Junajted ubacuje u višu brzinu, pokušali su nešto više, a stižu u 30. minuti do pogotka smanjenja. Mišel Simon spretan je u kaznenom prostoru za 1:2. Kako je utakmica odmicala igrači Junajteda sve više riskiraju, Dreven pokušava udarcima izvana, i to vrlo ozbiljno, ali rizik im se nije isplatio. Spretni "gosti" kažnjavaju to u 37. minuti, kada je još jednom odličan Petar Bočkaj, za konačnih 1:3.

Spomenimo naravno da je i naš vratar Saša Dreven bio proglašen najboljim golmanom turnira, a evo i izjave dobrog duha svlačionice, Alena Gluhaka za kraj:
Volim vas, ekipa, jako mi je žal kaj nisam mogel dati svoj doprinos danas.
Al nemamo razloga za tugu, odigrali smo jebeni turnir, ne volim o sucima, i možda sam subjektivan al mislim da nije bilo 50-50, a v utakmicama di odlučuju detalji ovo je bilo puno preveć.
Najviše bi istaknul par stvari: našu pobjedu protiv Fotexa 5-0 jer nije lako tak ući v tekmu gdi moraš ganjati rezultat, a mi smo odigrali strašnih 30min. Svaka čast Nikoli Sajku kaj je igral 2 dana s temperaturom iznad 38 i dovlekel nas u polufinale, već v četvrtini smo pokazali da smo pravi fakini dok smo se vraćali iz onih ponora, a to ste još jenput dokazali v polufinalu dok ste bez mene i Karla bez cvilenja ušli u tekmu i 2-0 vodili Črešnjevo prije nesretnih akumuliranih. Zima još nije gotova i nemamo se koga plašiti! Nemojte mi biti tužni zbog mene nego se veselite, Malke mi je danas djeloval najtužniji nakon finala, a on ima najviše vremena pred sobom - al to je neiskustvo jer je najmlađi hahaha.
Imamo mi još par let za odigrati na ovoj razini, svima smo pokazali da moremo i imamo muda, a kaj je najvažnije - sebi! Već sad jedva čekam drugu zimu z vama!